Buffalo wings
Buffalo wings zijn kippenvleugels zoals ze bedoeld zijn: klein, sappig en met flink wat smaak. Oorspronkelijk uit Buffalo, New York – maar inmiddels onmisbaar op elke barbecue waar vuur en liefde samenkomen. Ze worden niet gepaneerd of gefrituurd, maar gewoon eerlijk gegrild of gerookt, zoals het hoort. De magie zit ‘m in de saus: pittig, boterachtig en net scherp genoeg om je aandacht vast te houden. Deze vleugels zijn gemaakt om met je handen te eten. Geen gedoe, gewoon kluiven en genieten. Een bord buffalo wings op tafel betekent feest! We maakten eerder al eens hotwings, ook die zijn zeker het proberen waard!
3 uur
6 personen
Gemiddeld
4 el bakpoeder
2 tl zout
2 tl gerookte pittige paprikapoeder
2 tl knoflookpoeder
1 tl uienpoeder
2 tl Kolenboertje pepermix
Wortel of selderij om te dippen (optioneel)
150 gr ongezouten roomboter
200 ml Frank's Red Hot Buffalo Sauce (De originele buffalosaus, verkrijgbaar in de supermarkt)
2 el appelazijn
2 el honing
200 gr blauwe kaas (Danish Blue is een goede keuze)
200 ml crème fraiche
4 el mayonaise
1 tl citroensap
Peper en zout naar smaak (optioneel)
Black Ranch Marabu houtskool – 15 kg
Rookchunks Appel van Kolenboertje – kistje 1,5 Kg
Petromax gietijzeren sauspan 0,5L
Petromax gietijzeren steelpan KR1 met deksel – 1 L
Pepermix Kolenboertje – 250 gram
BBQ met volledig indirecte opstelling
Mengkom
Bekijk de recept video
Ga naar de bereidingDe bereiding
Gerookt en gegrild
We starten deze vleugels rustig, op lage temperatuur met een blokje rookhout. Appel- of kersenhout werkt hier geweldig: mild, een tikje zoet, en perfect voor kip. Het roken geeft de vleugels een diepe, warme smaak die je nooit uit een oven krijgt. Na het roken verplaatsen we de vleugels naar het directe vuur. Daar krijgen ze een stevige korst, knapperig vel en die herkenbare, licht geblakerde randjes die zo lekker blijven hangen in je mond. Door eerst te roken en daarna te grillen, bouw je laag op laag – precies wat buffalo wings nodig hebben om écht indruk te maken.

Blue cheese dip
Buffalo wings zijn niet compleet zonder een goede dip, en dan bedoelen we natuurlijk de klassieker: blue cheese. Geen flauwe saus uit een flesje, maar zelfgemaakt, op basis van romige creme fraiche en verkruimelde Danish blue. Deze Deense blauwaderkaas heeft een uitgesproken smaak zonder té scherp te worden, en dat maakt ’m ideaal om mee te dippen. Het zoutige, romige karakter van de kaas haalt de pittigheid van de wings prachtig op. Een lepel van deze dip op een krokant stukje kip? Dat is balans. En het mooiste: je gasten zullen denken dat je er uren aan hebt staan prutsen, terwijl het stiekem gewoon simpel en steengoed is!
Laat je inspireren
Meer lekkere recepten

Wat onze klanten zeggen
Service
Wil je niets missen?
Blijf altijd op de hoogte en mis geen acties, nieuws en voordeel. Schrijf je in voor onze nieuwsbrief en ontvang direct eenmalig € 5,- korting.